Всесвітлішим і Всечеснішим Отцям,
Преподобним Монахам і Монахиням,
Дорогим Мирянам
Української Греко-Католицької Церкви

Дорогі у Христі!

Від 2 до 9 вересня 2010 року Божого у Львові проходитиме черговий Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви. Це надзвичайно важлива подія у житті Церкви, адже на Синоді збираються усі наші єпископи з України і поселень, яким доручено вчити, освячувати і вести Божий люд, щоб спільно застановитися над потребами нашої Церкви та прийняти відповідні рішення.

Кожну добру справу належить розпочинати з прохання до Господа Бога про Його благословення. Це особливо стосується церковних справ. Тому й Синод, який є не звичайним засіданням керівників товариств чи організацій, а священним зібранням пастирів Христової Церкви, має відбутися у покірному слуханні натхнення Святого Духа.

Цього року Синод буде розглядати дві головні теми: євангелізація та міграція. Щодо першої теми, то розглядаємо її для того, щоб зрозуміти, як допомогти людям зустріти Ісуса Христа. Допомогти за посередництвом нашого прикладу, нашого братнього слова. Вивчаючи іншу тему, звертаємо увагу на наших емігрантів, особливо тих, які перебувають в країнах, де немає структур нашої Церкви і де залишатися вірним своїй Церкві і своїй традиції не є легко. Хочемо, на підставі навчання нашої Церкви, на підставі нашого досвіду зрозуміти, як можемо якнайкраще допомогти нашим сестрам і братам в еміграції та їхнім рідним в Україні.

Самі бачите, дорогі у Христі, які великі і важливі теми нашого церковного життя хочемо розглянути. Тому щиро просимо усіх вірних нашої Церкви до молитви за успішне проведення Синоду, щоб його рішення були ведені і освячені «силою з висоти».

Цей заклик адресуємо до вас у дні, коли святкуємо празник Успіння Пресвятої Богородиці. Тропар свята пригадує нам, що Вона, хоча й відійшла від нас, та залишається з нами назавжди: «У різдві дівство зберегла Ти, в успінні світу не оставила Ти, Богородице…», – співаємо у ці дні. Знаючи про це, просимо скерувати свої молитви і до Пречистої Діви Марії та прохати Її, щоб взяла нас під свій святий покров.

Дорогі у Христі, звертаємося до усіх вас, зібраних на Святих Літургіях, з проханням, щоб після завершення богослужіння ви усі спільно помолилися «Отче наш» і «Богородице Діво» в наміренні нашого Синоду і його щасливого завершення.

Благословення Господнє на Вас!

+ ЛЮБОМИР

Дано у Києві, при Патріаршому соборі Воскресіння Христового, 25 серпня 2010 р. Б.

Поручаємо Всечеснішим отцям-душпастирям зачитати це звернення 28 серпня та у неділю, 29 серпня. У ці дні, як рівно ж у неділю, 5 вересня, окрім згаданих молитов після богослужінь, на Сугубій ектенії поручаємо додати таке прохання із Молебна до Святого Духа на початок Синоду:

«Ще молимось за успіх Синоду Єпископів нашої Церкви, щоб поклонялись ми завжди в дусі і правді Богові і щиро служили нашим ближнім, у всьому сповняючи Його святу волю».

Заклик Блаженнішого Любомира до молитви за успішне проведення Синоду Єпископів УГКЦ 2010 року https://www.buchacheparchy.org.ua/ Super User