У Бучацькій єпархії УГКЦ, 20 грудня 2008 року, відбулося відзначення 20-ої річниці від дня смерті владики Якова Тимчука, ЧСВВ (1919-1988). У всіх храмах єпархії, а зокрема м. Чорткова, відслужено поминальні Святі Літургії та панахиди. В катедральному соборі свв. апп. Петра й Павла святу Літургію очолив о. Дмитро Григорак, ЧСВВ – Апостольський Адміністратор Бучацької єпархії. Опісля проповідь виголосив о. Віталій Дуткевич, ЧСВВ, який розповів про блаженної пам’яті владику Якова, наголосивши на тому, що він упродовж багатьох років засівав Боже зерно у людських душах. «Найкращою пам'яттю про нього буде те, що ми підемо його слідами», – сказав о. Віталій, висловивши сподівання, що єпископа Тимчука колись проголосять блаженним і святим.

Після молитви у катедральному соборі, учасники заходу від'їхали у м. Заліщики, до могили Преосвященного Кир Якова, де він спочиває поруч зі своїм братом о. Єронімом Тимчуком, ЧСВВ. На цвинтарі відслужено панахиду. У проповіді о. Дмитро Апостольський Адміністратор, говорив про ісповідників віри, їхнє праведне життя, геройську дорогу. Про те, що боротьба зі злом ніколи не припиняється – кожен із нас має сказати своє слово у боротьбі із ним. «Бог перемагає через нас і в нас», – зазначив о. Дмитро, звертаючи увагу на те, що естафету боротьби ісповідники передали нам.

О. Дам'ян Кастран, ЧСВВ, ігумен Гошівського василіянського монастиря, зосередився на тому, що добрих учинків немає без любові. Пригадав, що покійні брати були його професорами. «Ви сьогодні свідчите їхню пам'ять віри та любові, і ваша присутність є тим свідченням», – сказав о. Дам'ян. Спогадами поділився і о. Володимир Палчинський, ЧСВВ, ігумен монастиря Царя-Христа в м. Івано-Франківську. Мер м. Заліщики п. Володимир Бенев'ят висловив усім подяку та наголосив, що заліщани пам’ятають і шанують своїх духовних наставників.

Опісля у приміщенні Єпархіяльного Управління Бучацької Єпархії о 16-ій год. відбулася святкова конференція, котру розпочав вступним словом Апостольський Адміністратор о. Дмитро Григорак, ЧСВВ. Отець Дмитро зауважив, що єпископа Якова Тимчука він не знав. Але запевнив, що ми маємо своїх праведників, мучеників, ісповідників віри тут на нашій землі, подвиг життя яких не може стати малим. «Хай світла постать Якова Тимчука освітлює наше туземне життя». Після слів о. Дмитра лунали доповіді, пісні, свідчення, спогади про боговгодні діла Кир Якова Тимчука, ЧСВВ, про важкий для УГКЦ час підпілля тощо. Доповідь на тему «Діяльність священиків в умовах підпілля на теренах Бучацької Єпархії» виголосив о. Іван Сеньків. А скінчилося святкування художньою програмою.

Відзначення 20-ої річниці від дня смерті владики Якова Тимчука, ЧСВВ https://www.buchacheparchy.org.ua/ Super User