Панахида за невинноубієними підчас Чортківської трагедії 1941 р. Б.

2 липня 2021 р. Б. в м. Чорткові, у сквері Скорботи і Надії ім. Надії Юрчинської, з нагоди 80-ої річниці масових розстрілів у Чортківській тюрмі та Уманської трагедії Владика Димитрій Григорак, ЧСВВ - єпарх Бучацький у співслужінні священнослужителів міста очолив Поминальну Панахиду.

Звертаючись до присутніх, єпископ порівняв страшні часи лихоліть, коли панувала на наших теренах комуністична влада, і теперішні часи, коли ворог окупував Крим і Донбас, коли, ще дотепер, є ув'язнені.

Зокрема, Владика Димитрій сказав: «Ця страшна історія була давно, але, на жаль, повторюється заново. Ми сьогодні вшановуємо пам'ять закатованих, мучеників за волю України, молимось за них, хоч вони вже давно в небі. Ця молитва більше потрібна нам, а не їм, щоб ми лишилися людьми, народом, свідомою нацією».

Панахида за невинноубієними підчас Чортківської трагедії 1941 р. Б.

Далі єпископ продовжив: «Ми сьогодні пробуджуємо наше сумління, щоб бути чуйними до тих подій, які були і які є тепер, щоб вміти розпізнавати. Не можемо молитися за убієнних і бути байдужими до долі народу, до того, що робиться зараз на Сході. Робімо все можливе, що від кожного з нас залежить, щоб такі події ніколи не повторилися. Де закінчуються наші можливості - починаються Божі».

«Наші мученики сьогодні чують нас, моляться за нас. Просімо, щоб вони випросили нам мир, щоб люди перестали вбивати один одного, щоб Божа слава і любов запанували у людських серцях. Будьмо з Богом, бо з ним завжди перемога, через хрест і Голгофту, але перемога», - завершив єпарх Бучацький.

Детальніше про Чортківську трагедію 1941 р.Детальніше про Чортківську трагедію 1941 р.

Прес-служба Бучацької єпархії УГКЦ

Панахида за невинноубієними підчас Чортківської трагедії 1941 р. Б. https://www.buchacheparchy.org.ua/ Super User