«В Україні має бути сформована просімейна політика», - Юрій Підлісний

Голова Комісії у справах мирян та родини УГКЦ Юрій Підлісний, у рамках постійної формації священників Бучацької єпархії УГКЦ, зустрівся з священослужителями 17-18 червня 2021 р. Б.

Пан Юрій сказав: «Бог передбачив, що сім’я – це спільнота любові; це та спільнота, в яку приходить на світ нова людина, де вона вчиться приймати любов і дарувати; це спільнота, де шанується життя від зачаття до природної смерті; це середовище взаєморозуміння і підтримки. В листі до Ефесян написано, що ми повинні коритися один одному в Христовому острасі. Жінки повинні коритися чоловікам, а чоловіки повинні так любити своїх жінок, щоб віддати себе за них так, як Христос віддав себе за Церкву. Якщо будуть ці принципи збережені, буде взаємна повага один до одного і любов, тоді сім’я буде справжньою і відповідатиме Божому задумові».

Також гість торкнувся питань про гендерну ідеологію, та старався донести духовним отцям важливість їхньої місії у просвітницькій праці з дітьми, молоддю, мирянам. Він вказав на моменти, коли наші кандидати в депутати приходять на благословення до пароха, потрібно обов'язково питати: «Чи ти підтримуєш одностатеві відносини, сурогатне материнство? Спілкуючись, вияснити чи має та людина християнський погляд на життя і аж тоді благословляти?».

Зокрема доповідач сказав: «Гендерна ідеологія кричить про те, що суспільство накинуло стереотипи про те, як себе має поводити чоловік і жінка. Насправді те, що пропонує гендерна ідеологія, є тим, в чому вони звинувачують патріархальну сім’ю. Це вони придумують конструкти як би і хто мав себе поводити. Створюють ситуацію, в якій такі погляди накидують якійсь частині суспільства, а згодом саме суспільство буде їх поширювати і нав’язувати іншим. Небезпека полягає в тому, що це виразна ідеологія родом з марксистської. Для виживання української держави необхідні міцні повноцінні сім’ї. Дякувати Богу, що це записано як в Конституції України, так і в Сімейному кодексі…».

«Сім’я – це цінність для суспільства, для держави. Але, також, ми маємо звернути увагу держави на те, що в Україні має бути сформована просімейна політика. Не може бути так, що немає жодного центрального органу влади в державі до компетенції якого входила б сім’я. Мало того, щоб ця компетенція була відображена ще й в назві цього органу, щоб всі зрозуміли, що є хтось відповідальним за сімейну політику в державі. Коли ми говоримо про сімейну політику в державі, то не маємо на увазі, що держава повинна втручатися в сімейні справи. Це мають бути рамкові правила гри, сформовані в державі і з питання соціальної допомоги, яка би дозволила сім’ям самим про себе подбати», - завершив п. Юрій.

Прес-служба Бучацької єпархії УГКЦ

«В Україні має бути сформована просімейна політика», - Юрій Підлісний https://www.buchacheparchy.org.ua/ Super User