«Те, що цей храм є, - це є діло рук тих, які почули голос Божий»,- Владика Димитрій у с. Олексинці

Владика Димитрій Григорак, ЧСВВ - єпарх Бучацький, на свято Вознесіння Господнього, 10 червня 2021 р. Б., освятив храм, престіл, кивот, іконостас та очолив, в новоосвяченому храмі Різдва Івана Хрестителя, першу Архиєрейську Святу Літургію в с. Олексинці Борщівського деканату.

Звертаючись з пастирським словом до вірних, єпископ сказав: «Екзигети потверджують, що 18 травня, в четвер, о 7.30 год., Господь Ісус Христос скликав апостолів на Оливну гору і там вознісся на небо. Ця подія є зафіксована істориками, справді був такий чоловік Ісус Христос. Бог став людиною, в це вірять тільки християни. Все, що зробив Ісус для нас, зробив з любові: стався людиною, страждав, помер, і воскрес, і вознісся на небо. Цей факт ми визнаємо у «Символі віри»».

Далі Владика продовжив: «Мова йде про небо не фізичне, а духовне, небо - це там, де є Бог, ангели, святі, де є місце для кожного з нас. Цей духовний світ нас пронизує. Коли ми любимо, прощаємо, робимо добро, то Бог діє через нас. Тоді небо є серед нас. Місце, де немає Бога, - це є пекло. Від нас залежить, де ми будемо у вічності. Ісус сів праворуч Бога Отця. Бог є буття, Бог є той, хто є - Ягве, той, який все наповнює і все в ньому існує. Пекло - це місце, де немає нічого Божого. Душа, наше серце, теж може відректися і мати пекло в собі. Але ми завжди маємо нагоду покаятися. Розбійник покаявся і перший потрапив до неба. Якщо ми запрошуємо Бога в наше життя, він обов'язково буде діяти у нас».

«Храм Божий - це місце, де приходить Господь, реальний Ісус Христос, під видом хліба і вина. Хто споживає Тіло і Кров Його - буде там, де є Бог. Господь нас покинув, за словами Томи Аквінського, щоб бути з кожним із нас дуже близько. Господь робить все для того, щоб нашу віру зміцнити. Господь є з нами, і навіть через жертводавців дарує цей храм. Те, що цей храм є, - це є діло рук тих, які почули голос Божий. Це Бог діє в нашому житті. Бажаю, щоб цей храм був завжди тісним, щоб тут теж його наповняли ті, які люблять Бога і ближнього», - підкреслив проповідник.

Владика Димитрій нагородив всіх жертводавців подячними грамотами і благословив на ревне служіння своєму народові.

Прес-служба Бучацької єпархії УГКЦ

«Те, що цей храм є, - це є діло рук тих, які почули голос Божий»,- Владика Димитрій у с. Олексинці https://www.buchacheparchy.org.ua/ Super User