100 років в м.Хоросткові на перехресті вулиць Шевченка та Зелена стоїть фігурка св.Миколая, фундатором якої є бувший емігрант-українець, пращур нинішнього отця-ієромонаха Петра Гладія Стефан Гладій.

22 грудня біля фігурки хоростківчани спільно молилися, прославляли та з благоволінням випрошували ласки, служачи Акафіст разом з отцями церкви Положення Чесної Ризи Пресвятої Богородиці. З повчальним словом до односельчан та бувших сусідів звернувся отець Петро Гладій, дякуючи за жертвенну працю і кошти на реставрацію фігурки.

Піснею «Ой хто - хто Миколая любить», закінчилося святе дійство. Отці о. Петро Гладій, о. Петро Цвях, та о. Петро Панасюк  в знак благословення подарували кожному з присутніх на цьому святі образки св.Миколая та Пречистої Діви Марії, з надією на те що ще не одне століття християни будуть прибігати до цієї фігурки випрошуючи потрібні ласки св.Миколая.

Ганна Гуйо
Парафіянка храму Положення Чесної Ризи Пресвятої Богородиці.
м.Хоростків УГКЦ

Відзначили 100-літній ювілей https://www.buchacheparchy.org.ua/ Super User