В ці дні увесь світ святкує одне з найбільших християнських свят -Воскресіння Ісуса Христа, тобто Пасху. Символом Христового Воскресіння є Писанка, яка з прийняттям християнства використовується в релігійних обрядах і відіграє в них велику роль. Християнський обряд обміну писанками під час Великодня пов'язують з життям Марії Магдалини і Воскресінням Ісуса Христа. В одній з легенд говориться: "Коли Цісар Тиберій довідався про засудження і смерть пророка на ймення Ісус, то дуже розгнівався і покликав намісника Пилата до себе в Рим, щоб той звітував про цю подію. Боячись гніву Цісаря, Пилат взяв із собою одежу Христа, за яку солдати під хрестом кидали кості і яка мала ту чудодійну особливість, що кожному, хто її носив, дарувала любов і ласку людей. Маючи той одяг на собі Пилат скільки разів не ставав перед Цісарем, завжди мав сердечний прийом, і Тиберій завжди забував про докори, які мав до Пилата. Але ось прибула з Палестини в Рим Марія Магдалина і ставши перед Цісарем, подала йому в дар яйця, пофарбовані в червоний колір, вітаючи словами: "Христос Воскрес!" Тоді Тиберій пригадав, про що він мав питати Пилата і, вислухавши від Марії Магдалини розповідь про Спасителя і про його одяг, наказав таки відібрати його від Пилата і винного покарати. А християни, довідавшись про це вітання Марїї Магдалини, почали також в річницю воскресіння Христа фарбувати яйця й обдаровувати ними один одного, вітаючись радісними словами: "Христос Воскрес!".

Святкували Великдень і молодші парафіяни Собору Верховних Апостолів Петра і Павла, підготувавшись до нього старанно та відповідально. Зокрема, вони в формі казки-вистави «Королева Писанок» розповіли про традицію українського народу у розписі Писанок та неможливості такої важливої роботи без молитви та звертання до Бога. Дійовими особами були Писачок, Молитва, Свічечка, Фарби, Хлопчик, Дівчинка і, звичайно, незрівнянна Королева Писанок. Протягом вистави безбарвна Писаночка завдяки майстерності Писачка у роботі з Фарбами, Свічечкою та Молитвою перетворилася у Королеву Писанок, за яку ледве не почубились Хлопчик з Дівчинкою, адже таку красу кожен з них хотів бачити у своєму Пасхальному кошику.

На завершення вистави усі діти дружно бавились Гаївки.

Батьки дуже вдячні сестрам Мироносицям за організацію вистави та гаївок.

Парафіяни Собору

Гаївки в Катедральному Соборі https://www.buchacheparchy.org.ua/ Super User