МОЛИТВА ЗА УКРАЇНУ

Вже традиційно на Спаса – свято Преображення Господа нашого Ісуса Христа на горі Тавор, прочани спішать до стіп Чудотворної ікони Савелівської Богородиці з молитвами в своїх наміреннях. Цього року 18-19 серпня в Савелівці – Марійському духовному центрі Бучацької єпархії з нагоди Ювілейного Року Божого Милосердя проходила Єпархіальна проща «За мир і спокій в Україні», яку очолив преосвященний владика Кир Дмитро Григорак, ЧСВВ - Єпарх Бучацький.

18 серпня 2016 р. Б. біля Брами Божого Милосердя із хлібом-сіллю, квітами та теплими словами молодь зустрічала Правлячого Архиєрея. Разом з адміністратором відпустового місця о. Степаном Попроцьким під гучний передзвін церковних дзвонів і ангельським співом церковного хору, владику витали прочани і духовенство із всіх куточків єпархії, а також з Тернополя, Івано-Франківська та Львівщини, які в цей день сюди прибули, щоби долучитися до спільної молитви.

Розпочалася проща з освячення владикою у храмі кивоту та обрамлення для Чудотворної ікони Савелівської Богородиці, виставленої в храмі для почитання. Слід зазначити, що понад 140 років до цього часу сама ікона знаходилася в храмі у святилищі. Тепер, в цей нелегкий для українського народу час, кожен матиме змогу пригорнутися  до цього чудотворного образу з проханнями чи подячними молитвами до нашої Небесної Матері. В цей час на тетраподі храму була виставлена ікона Богородиці «Милосердя Двері», яку вірні привезли з Риму.

Опісля на подвір'ї відпустового місця урочисто правилася Архиєрейська Божественна Літургія. Підчас служби прочани мали можливість приступити до Сповіді та Святого Причастя. Розважаючи над Євангелієм свята Преображення Господнього, Архиєрей зазначив, що «ціль нашого життя – йти до Христа, постійно перемінюючи себе в Дусі Святому. Переображення – це є спосіб життя християнина… Бо життя духовне має єднати нас з нашим Богом, а Він вже нас переображує, навіть незамітно для нас… Головне не зневірюватися. Бо Бог є завжди серед нас і Він Всемогучий…». По закінченні служби владика щиро подякував всім, хто долучився до розбудови цього відпустового місця, а також нагородив грамотами жертводавців, присутніх на прощі – Аллу Стечишин і народного депутата Миколу Люшняка. «Многая літа» лунало і для всіх прочан, які в цей день прибули до Савелівки. В свою чергу о. Степан зніс подяку Владиці, отцям і всім вірним на цій єпархіальній прощі та всім, хто допомагав у її проведенні. Закінчилася Літургія віршем-молитвою за Україну, яку читала Юля Дем'янчик, учениця Ковалівської ЗОШ І-ІІІ ст., та величним «Боже, Великий, Єдиний» у виконанні церковного хору Храму Воздвиження Чесного Хреста м. Монастириська (регент п. Віра Дудар), який оспівував богослужіння цієї прощі. А ще владика Дмитро освятив віз із фруктами, який парафіяни заздалегідь приготували біля сцени, а також кошики з першоплодами, принесені паломниками. Відтак всі вірні і духовенство процесійно відправилися в похід з свічками до джерела. «Радуйся, Святая Діво, радуйся, Святая мати» – лунали слова пісні, перегукуючись зі звуками супроводжуючого духового оркестру Монастириської дитячої музичної школи (керівник п. Володимир Павлік). Біля каплички відбулося освячення води, якою владика Димитрій окропив всіх присутніх.

Від джерела прочани попрямували до Хресної Дороги. Там же, на чолі з Владикою, почалися розважання над Страстями Христовими в наміренні за мир і спокій в Україні. Отак від стації до стації процесія наблизилася до Гробу Господнього, де владика Димитрій вказав на важливість спільної молитви в відпустових місцях, підчас якої загартовується наш дух і яка підтримує дух наших воїнів на передовій. «Саме тут кується наша перемога…, адже перемагає не той, хто сильніший зброєю, а хто сильніший духом. Наша Хресна Дорога є маленьким вкладом в нашу перемогу, в першу чергу над гріхом нашим особистим і нашого народу, і перемогу над злом зовнішнім».

«Як гарно у храмі Твоїм, Богородице» – співали люди, прямуючи до церкви. Там, припавши на коліна до стіп Матері Божої Савелівської, разом із владикою служили подячний Молебень до Богородиці. Опісля відбулося Миропомазання та пригортання до Чудотворної ікони.

По закінченні Богослужіннь всіх бажаючих частували борщем з пампушками. Продовжили прощу нічні чування в храмі біля Чудотворної ікони Савелівської Богородиці. А на церковному подвір'ї відбувався релігійний концерт. Милували слух духовні пісні у виконанні Наталі Торконяк, Люди Турко, Оксани Воробець, Тетяни Леник, Оксани Предко, Олі Радловської, учасників дитячого хору «Благовіст»  – Соломії Савки, Тамари Гатали, Лілії Вільчак та Анжеліки Клеби, а також пісні та банси у виконанні місіонерів з Чорткова, які разом з Владикою завітали на прощу. Особливо зігрів молодь банс гімну СДМ «Блаженні милосердні…». Родзинкою розважальної духовної програми став виступ вокального гурту «Тріода» – фіналістів 4 сезону телешоу Х-фактор, які подарували учасникам прощі миті позитиву і душевної насолоди. Завершився концерт молитвою «Під твою милість прибігаєм…» у виконанні наших тернопільських соловейків перед іконою Савелівської Богородиці разом із отцем-адміністратором та іншими учасниками.

Наступного дня проща завершилася Божественною Літургією, яку очолив о. Ігор Джиджора в співслужінні з отцями Монастириського деканату. З кошиками освячених фруктів, з щасливими очами та повними духовної благодаті серцями розходилися паломники з відпустового місця, дякуючи Матері Божій.

Марія КУКЛІН,
прес-секретар відпустового місця САВЕЛІВКА