Віра Христова заполонила серця мільйонів людей. Прочани у цілому світі регулярно вирушають на релігійні прощі. Звичайно, кожен народ має свої відпустові місця, та свою практику їхнього відвідування. Ми, українці, також маємо багато чудодійних місць, де в  той чи інший спосіб було проявлено Милосердя Боже, де відбувалися дії надприродного характеру. Наша багатостраждальна земля є досить благословенною Господом Богом, рясно вкрита такими місцями, які тепер належно шанують.

Проте, ми часто вирушаємо і в чужі краї, щоб і там побути на прощі та збагатитися їхніми духовними здобутками. Напевне на першому місці з таких прощ я поставив би відвідування Святої Землі. По цій території ходив Сам Спаситель Світу, це місце є колискою всіх християн.

3-9 вересня 2013 р. Б. під духовним проводом Архиєрея Бучацької єпархії владики Дмитра (Григорака),ЧСВВ  відбулося велике паломництво вірних даної єпархії до Святої Землі. Прочани зуміли відвідати та помолитися разом із своїм владикою та священиками у Вифлеємі у храмі Різдва Христового (тут відбулася Архиєрейська Божественна Літургія), в каплиці св. Катерини, в молочній печері, у Єрусалимі на Оливній горі, в церкві «Dominus Flevit», в «Церкві Всіх Націй - Страстей Господніх», в Гетсиманському саді та побачили гробницю Пречистої Діви Марії.

На другий день паломники побачили гору Тавор, храм Благовіщення та відвідали Кану Галилейську – місце здійснення першого чуда Ісуса Христа – перетворення води в вино на шлюбній гостині. Саме тут, після Божественної Літургії, на чолі з владикою Дмитром,  подружні пари відновили свої шлюбні обіти (присягу).

Наступного дня паломники відбули незабутню подорож Галилейським морем до Капернауму (міста Ісуса), молилися у храмі Первенства Петра та побували на горі Блаженств – місця нагірної проповіді Ісуса Христа.

Гора Сіон: місце Тайної Вечері та сходження Святого Духа на апостолів у день П’ятидесятниці, місце Успіння Богородиці. Місто Єрихон, Мертве море, річка Йордан, Хресна Дорога Єрусалимом, храм Гробу Господнього, Голгофа, камінь помазання, гріб Господній – все це назавжди залишиться незабутнім духовним відбитком у серцях українських прочан Бучацької єпархії.   

Назарет. Місто розташоване на зеленому пагорбі на південь від Галілеї, недалеко від Тиверіадського  озера. Сьогодні це є невеличке містечко, переважно з сучасною архітектурою. За часів дитячих років Ісуса Христа то було маленьке село, яке тільки відносно недавно стало містом. Спочатку його руйнували римляни, пізніше араби, і лише з початком хрестових походів у ХІ столітті містечко почало розвиватися. Відтоді місто Назарет стало центром християнського єпископату та адміністративним центром Галілеї. В ХІІІ столітті місто повністю зруйнували турки. Сьогодні в Назареті живуть поруч прихильники різних релігій та конфесій.

Із релігійних споруд я порекомендував би відвідати Базиліку Благовіщеня Пресвятої Богородиці. Згідно переказів, власне там з’явився Марії Архангел Гавриїл з Благою вісткою. Також можна відвідати Церкву святого  Йосифа чи, як її називають у народі, Церкву Пресвятої Родини. Цікавим є ансамбль Церкви Архангела Гавриїла, разом з фонтаном, з якого, згідно переказів, Марія набирала воду перед зустріччю з посланцем від Бога.

Вифлеєм. Село розташоване трохи на південь від Єрусалиму. Воно є відомим християнам у всьому світі, можливо це є найбільша історична пам’ятка християнства, бо в цьому селі народився Ісус  Христос.

Тут можна відвідати Базиліку Різдва Господа Нашого Ісуса Христа, в якій знаходиться Печера Різдва, Вівтар Ясел та Вівтар Волхвів. Також знаменитістю цього поселення є Церква та монастир святої Катерини. Посеред монастиря стоїть колона блаженного Єроніма, вченого, який жив тут останні 35 років свого життя і працював над перекладом Біблії "Вульгата" з 385 по 420 роки.

Йордан. Річка має важливе значення для всіх християн, незалежно від конфесій. Тут Іван Хреститель хрестив Ісуса Христа перед виходом на Його служіння. Тепер на цьому місці священики католицьких та православних Церков проводять над прочанами, які бажають, Чин Символічного Хрещення.

Гора спокус. Сувора скеля ніби нависає над містом Єрихон та долиною річки Йордан. Згідно Євангелія від Матвія, Ісус Христос після Хрещення в річці Йордан пішов на сорок днів у пустиню, щоб постити та молитися, а потім на високій горі сатана спокушував Його. Згідно переказів, це і є та пустиня, де перебував Спаситель, і на цій горі відбувалися спокуси. Інша назва гори - Гора Сорока Днів. Тепер на цій скелі розташований грецький православний монастир.

Кана Галілейська. Поселення знамените тим, що Ісус Христос сотворив у ньому Своє перше чудо, перетворивши під час весілля воду у вино. В цьому селі побудовано Церкву Чуда в Кані Галілейській, якою опікуються монахи францискани. В Крипті Церкви зберігається глечик, який, згідно переказів, є одним з тих, у якому проходило перетворення води на вино.

Гора Тавор є знаменитою тим, що на ній відбулося Переображення Ісуса Христа. Сучасну Базиліку Переображення побудували в 1923 році. Перед храмом видніються залишки старовинних храмів, які стояли там раніш.

Єрусалим. Напевне найбільшим релігійним центром на Святій Землі є місто Єрусалим, колиска трьох релігій: християнства, мусульманства та юдаїзму. Місто, яке стало свідком останніх днів життя Ісуса Христа, місцем несправедливого суду та місцем завершення життя Спасителя на землі. Тут для прочанина є багато релігійних об'єктів, де він може від щирої душі помолитися та набратися Ласки Божої, вже від самої присутності в тих Святих Місцях, по яких ходив Ісус Христос.

о. д-р Мирослав Думич

Свята Земля скликала українських паломників https://www.buchacheparchy.org.ua/ Super User