Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
«Своєю молитвою ви не тільки себе робите щасливими, але й інших, за кого ви молитеся і де перебуваєте...» - о. д-р Прокопій Лотоцький ЧСВВ Друк e-mail

«Своєю молитвою ви не тільки себе робите щасливими, але й інших, за кого ви молитеся і де перебуваєте...» - о. д-р Прокопій Лотоцький ЧСВВ

Напевне, немає на землі такої людини, яка б не мріяла стати щасливою. Щастя - це коли ти полюблений і взаємно теж любиш, і коли люблять один одного, тих хто є поруч. Тому що коли в твоєму серці любов і ти знаєш, що люблять тебе, то у тебе є все - повнота життя, радість, світло, щастя.

Уявлення про щастя у кожного своє. Хтось бачить щастя в матеріальному достатку, багатстві, хтось в успіху і популярності, комусь здоров’я, комусь навіть часу... і т.д.. Але і є щастя небесне, вічне, коли ми любимо Бога Небесного Отця і відчуваємо, що Він любить нас.

Як дійти до цього щастя? Через серце... Саме так, через наше серце, яке вірить, любить, молиться, перебуває в Божій присутності і споглядає Любляче Христове Серце з Його щедротами. Щастя знаходиться в нас самих, блаженний той, хто зрозумів це. Так говорить Господь для тих, хто має чисте серце: «Ми бо храм Бога живого... Я поселюся в них, і посеред них буду ходити. Буду їхнім Богом, вони ж будуть моїм народом» (2Кор 6, 16). Отже, ці люди мають в своєму серці найвище Добро - Самого Бога!

На жаль, той, хто залишив без уваги своє серце, позбувся всіх благ і впав у безліч бід. Вигнав любов і знайшов ненависть. І, вигнав всі дари і плоди Святого Духа, які придбав при своєму хрещенні, і споріднився з усіма злочинами, які роблять людину жалюгідною і нещасною. Наскільки помиляються ті люди, які шукають щастя поза собою, в порожних речах, які в кінцевому результаті приносять гіркоту!

«Ви є носіями радості і свідками віри, а це неминуче несе за собою духовні наслідки»:

1. Віру в Бога.
2. Свободу від суєти і тривог.
3. Уважність і розважність розуму.
4. Очищення серця.
5. Вміння прощати.
6. Жертвенність, відданість (щастя від того, що більше даруємо, ніж беремо).
7. Задоволення в малих речах.

Тому, поставмо Бога на першому місці і все стане на свої місця. Потрібно пам’ятати про Нього завжди і у всьому. А якщо не тільки пам’ятатимемо про Бога, а ще й постійно звертатимемося до Нього у молитві зі щирою, чистою душею, від щирого люблячого серця, тоді наша молитва і життя стануть тим шляхом, на якому багато хто знайде своє справжнє щастя.

 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting