Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
«Не покидав тебе я, Україно…» Друк e-mail

«Не покидав тебе я, Україно…»

Такі поетичні слова об’єднали всі районні колективи та церковні хори у Савелівці, Марійському відпустовому місці Монастириського деканату Бучацької Єпархії. Саме тут 18 червня 2017 р. Б. проходила СВЯТОШНА АКАДЕМІЯ до 125-ліття з Дня народження кардинала Йосипа Сліпого – патріарха і глави Української Греко-Католицької Церкви. У цей погожий літній день подвір’я відпустового місця рясніло різнобарвністю вишиванок та світилося щирими посмішками учасників академії, повітря наповнювалося духом віри та гордості за нашого земляка, людину великої сили духа, духовного борця за українську державність.

Розпочалися урочистості Божественною Літургією, яку очолив отець-декан Ігор Джиджора, парох храму Зіслання Святого Духа с. Доброводи. Йому співслужили о. Володимир Шуляр, парох храму Воздвиження Чесного Хреста м. Монастириська, та о. Степан Попроцький - адміністратор відпустового місця Савелівка. По завершенні Служби до всіх вірних з духовним словом про великого українця Кир Йосипа звернувся о. Володимир, відкриваючи присутнім його багатогранну постать та мудрі думки, такі актуальні і сьогодні. У своєму зверненні отець зазначив: «Цього року відзначаємо 125-річчя з дня народження патріарха Йосифа Сліпого — Ісповідника Віри, предстоятеля УГКЦ у період її переслідувань радянським тоталітарним режимом та в умовах повоєнного «розсіяння» значної частини її священнослужителів і вірних по всьому світу, українця-патріота, незламного оборонця і будівничого церкви, видатного вченого і богослова. 18 довгих років Блаженніший терпів голод і холод, тяжкі хвороби і моральне приниження, знущання «кадебістів» у «сталінських» таборах. Він вижив і не зламався, навпаки став сильнішим. А після звільнення не молодий вже митрополит зробив стільки, що іншим треба би було ціле життя. Патріарх Й. Сліпий був великим візіонером, невтомним трудівником. Для добра нашої церкви і українського народу він працював не шкодуючи сил, здоров’я і життя. Він реалізовував ідеї, які багато хто вважав «утопічними», неймовірними… Патріарх помер, але його ідеї та справи до сьогоднішнього дня живуть і служать українцям по всьому світі.»

Також з вітальним словом до всіх присутніх звернувся голова Монастириської районної адміністрації Степан Бойко, який разом з заступником РДА – керівником апарату Павлом Дронем брали участь у святкуванні. У своїй доповіді Степан Іванович наголосив, що «на прикладі саме таких сильних людей, як патріарх Й. Сліпий, мають виховуватися майбутні патріоти-українці, будуватися ненька Україна».

Відкривав мистецьку програму церковний гімн «Боже, Великий, Єдиний» у виконанні хору с. Григорів (керівники – Ростислав Пристай, Наталія Олексевич) та ведуча Тамара Воверчак, в.о. начальника відділу культури, туризму, національностей та релігій. Чарівною мелодійністю пісень на сцені відпустового місця в цей день прославляли Господа та Богородицю: хор храму Воздвиження Чесного Хреста м. Монастириська (керівник - Василь Баран), колектив з с. Бобрівники (керівник - Галина Вакалюк), колектив з с. Олеша (керівник – Іван Запотоцький), колектив з с. Савелівка (керівник – Володимир Фредлевич), хор з с. Вістря (керівник – Руслан Воверчак, диригент – Тамара Воверчак), Світлана Третяк з с. Гранітне, вокальне тріо з с. Красіїв у складі Олександри Воробець, Оксани Воробець та Марії Левицької (керівник – Олександра Воробець), хор з с. Швейків (керівник – Оксана Джиджора), колектив з с. Завадівка (керівник – Галина Кукулевич), хор з с. Лука (керівник – Ольга Данилович), хор з с. Чехів (керівник - Ілярій Хоптій), колектив з с. Гончарівка (керівник – Анатолій Махняк), колектив з с. Міжгір'я (керівник – Марія Рущак), хор з с. Ковалівка (керівник – Ігор Головацький) та хор з с. Високе (керівник – Галина Ворончак). Фінальною піснею у виконанні зведеного хору «Під Твій Покров святий» закінчилася концертна програма Святошної академії до 125-ліття патріарха Й. Сліпого.

На завершення о. Степан Попроцький зазначив, що цей день є історичним в житті Савелівки. Тут вперше проводиться такий духовно-мистецький захід. На цій сцені ще стільки хорів одночасно не співало. Отець щиро подякував всім колективам та учасникам академії, та побажав здоров’я, миру, достатку та Божого благословення «на многая і благая літа». Гучне многоліття у виконанні зведеного хору піднімалося до небес та розсипалося на всіх присутніх тим благодатним духом, який надовго залишиться в серцях кожного, хто цього дня долучився до спільної молитви та співпереживав під-час концерту тут, у Марійському відпустовому містечку.

А молитовний день продовжувався. Під мелодійний передзвін церковних дзвонів люди процесійно вирушили до Чудотворного джерела. Там біля каплички о. Степан освятив воду та окропив нею всіх присутніх на здоров’я душі і тіла. Відтак процесія відправилася на Хресну Дорогу. Піднімаючись лісом вгору до Божого Храму, від стації до стації кожен співпереживав Страсті Христові в своєму наміренні. А в храмі вірні мали змогу пригорнутися до Чудотворної ікони Савелівської Богородиці, попросити в нашої Небесної матінки та патріарха Кир Йосипа (Сліпого) заступництва у Господа перед Небесним престолом за себе, родину і нашу неньку Україну.

Марія КУКЛІН,
прес-секретар відпустового місця Савелівка


 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting