Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Улашківська церква Різдва Божої Матері – Базиліка з папським відпустом Друк e-mail

Монастирська церква Улашківської обителі Отців Василіян, що знаходиться на Тернопільщині, Чортківського району, була піднесена до статусу базиліки, яка відтепер духовно споріднена з папською базилікою Святої Марії Більшої (Santa Maria Maggiore) у Римі. 31 травня 2009 р., під час урочистостей в Улашківському василіянському монастирі, про це офіційно оголосив Канонік базиліки Святої Марії Більшої Преосвященний владика Іриней Білик, ЧСВВ.
На урочистості в Улашківцях були присутні о. Порфірій Підручний, ЧСВВ, Радник Протоархимандрита з Риму та Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя отців Василіан в Україні о. Йоанікій Чверенчук, ЧСВВ. Разом з владикою Іринеєм, який очолив Архиєрейську Святу Літургію і виголосив проповідь, співслужили отця василіяни і священики з різних єпархій Української Греко-Католицької Церкви.

Всі, хто відбув прощу до чудотворних ікон Пречистої Діви Марії та св. Івана Хрестителя в базиліці Різдва Божої Матері у відпустовому центрі Бучацької єпархії Української Греко-Католицької Церкви в Улашківцях, отримали Свідоцтва Прочанина та образки чудотворної ікони Божої Матері з римської базиліки Святої Марії Більшої.


31 травня 2009 р., під час урочистостей в Улашківському василіянському монастирі, про це офіційно оголосив Канонік Базиліки Святої Марії Більшої Преосвященний владика Іриней Білик, ЧСВВ: «Це встановлення духовного звязку з Папською Базилікою Святої Марії Великої, набувається особливої духовної єдності з цією базилікою, силою чого надається особливого Папського апостольського Благословення і у випадках спеціальних, надається право уділення привілею ласки Повного Відпусту, яким втішається сама  Базиліка Святої Марії Великої, а саме:

1. У храмове свято Папсьокої Базиліки Santa Maria Maggiore 5 серпня; 2. У храмове свято Вашої святині; 3. У всі Марійські свята; 4. Один день в році, який довільно вибере собі кожний віруючий; 5. Кожного разу коли приходить побожна група прочан та бере участь в урочистих відправах у Храмі.

Отже ці Повні  Відпусти дозволено надавати у храмі Різдва Матері Божої в Улашківцях, Бучацької Єпархії УГКЦ.

Оцим проголошується, що цей храм є вписаний на таблицях Базиліки, а також видається документ Апостольської Пенітенціарії, про дозвіл уділення привілею ласки Повного Відпусту.  Даний диплом доводиться до відома вірних і груп прочан, для їхнього утвердження у вірі та зростання в побожності. »

Із давніх-давен приходять прочани до цього відпустового місця в мальовничому куточку Поділля. За переказами, ще у XIV ст. тут, у печерах, поселилися монахи. Збереглися залишки наскельного монастиря. Незважаючи на війни та лихоліття безбожницького режиму, побожні подоляни оберігали це святе місце.

У своїй проповіді Владика Іриней зазначив: «що завдяки Божій Благодаті, що ця Святиня удостоїлась такої Ласки і піднесена до великої духовної гідності, щоб могла ще більше прислужитися нашому Боголюбивому народові, де століттями наш народ отримував незчисленні ласки, приносячи свої молитви в потребах і терпіннях до стіп чудотворних ікон Пресвятої Богородиці та Івано Хрестителя, які перебувають тут разом з нами і вставляються за нас і наші родини, за наші міста і села, за мир, любов і злагоду в наших родинах, в нашому суспільстві, в політиці, в уряді та й в Церкві.

Нехай Улашківська Пресвята Богородиця, яка як і в усі тривожні часи збирала тут богомільний наш народ, так і сьогодні нас тут покликала і об’єднала у велику християнську родину, буде для нас надійним покровом і могутнім захистом в теперішніх і майбутніх змаганнях і в нашому служінні та у відповідальності перед Богом, Церквою і народом».

Серед перших паломників Улашківської Базиліки можна було зустріти групи прочан з Польщі, із Києва, Тернопільщини, Львівщини, Буковини та інших регіонів України, також була урядова делегація з Міністерства регіонального розвитку та будівництва України.

Всі, хто відбув прощу до чудотворних ікон Пречистої Діви Марії та св. Івана Хрестителя в Базиліці Різдва Божої Матері у відпустовому центрі Бучацької єпархії Української Греко-Католицької Церкви в Улашківцях, отримали Свідоцтва Прочанина та образки чудотворної ікони Божої Матері з римської базиліки Святої Марії Більшої.

Ректор Улашківської базиліки Різдва Пресвятої Богородиці о. Теодозій Крецул, ЧСВВ, наголосив: «що відтепер всі прочани, які будуть відвідувати це відпустове місце Бучацької Єпархії, мають змогу отримати особливий Привілей ласки Повного Відпусту,  який ми сьогодні отримали». Також подякував Преосвященнішому Владиці Іринею за проголошення Декретів Апостольської Столиці та очолення Архієрейської Божественної Літургії.


Повний Відпуст – це повне та цілковите прощення перед Богом дочасної кари за гріхи, провина яких уже стерта. Відпуст досягає християнин, відповідно наставлений, через посередництво Церкви, яка як служителька Відкуплення розділяє і дає його своєю владою зі скарбниці заслуг Христа і святих.

Кожний вірний може здобути відпуст для себе або для померлих.

Для Радіо Ватикану, Костянтин Чавага

 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting