alt

Чин  літургії Єрусалимського типу, за переданням складена ап. Яковом, братом Господнім  і першим єпископом Єрусалиму. Служиться 5 листопада, в день пам’яті апостола Якова, брата Господнього

Деякі факти про Літургію:

·         Багато хто з літургістів вважають, що літургія Василія Великого і Івана Золотоустого є послідовним скороченням літургії апостола Якова.

·         Миряни, як і священнослужителі, причащаються Тіла і Крові Христової роздільно, по давньому чині, як було прийнято до VI – го Вселенського Собору: спочатку предстоятель (єпископ або священик) вкладає в уста причаснику частицю Тіла Христового з дискосу, потім інший священик (а іноді і диякон) подає причаснику з чаші Кров Христову.

·         Відмінність цієї літургії ще в тому, що більшість молитов читається вголос, а не про себе, як на літургії Івана Золотоустого, Василія Великого чи Напередосвячених Дарів.

·         Єктенії і Святе Письмо читається дияконом обличчям до народу, а не до престолу.

·         Крім Апостола і Євангелії читається також Старий Завіт.

·         Замість «Херувимської пісні» на Великому Вході співається «Нехай мовчить всяка плоть…».

Завантажити Літургію Св. ап. Якова, брата Господнього

Літургія ап. Якова, брата Господнього, першого архієрея Єрусалиму https://www.buchacheparchy.org.ua/ Super User