У п’ятницю, напередодні свята Зіслання Святого Духа, в Катедральному Соборі Верховних Апостолів Петра і Павла відбулися нічні чування. Парафіяни і гості нашого Собору мали чудову нагоду духовно, у молитві та розважаннях підготуватися до цього величного свята, яке можемо також назвати днем народження Церкви.

Ми, як правило, звикли, що день народження є в кожної людини, а як щодо Церкви. Церква – це спільнота християн і вона також має свій день народження. Саме тоді, коли Святий Дух зійшов на Апостолів, - утворилася Церква Христова.

Розпочалися чування із вступного слова о. Андрія Лемчука і Вечірні. Потім прозвучало слово від мирян: як кожен з нас святкує свій день народження і кого б сам Ісус запросив на святкування дня народження своєї Церкви.

На цих чуваннях відбулось офіційне представлення Товариства “Обнова», учасники якого урочисто виголосили присягу на вірність служінню Україні і її Греко-Католицькій церкві.

Втішно було бачити парафіян Римо-Католицького костелу св. Станіслава, а особливо о. Томаша Словінського, котрий разом з о. Андрієм Лемчуком відправив акафіст до Святого Духа.

Глибоко-духовною і водночас цілком доступною була наука про новий закон Духа, яку провів о. Андрій.

Присутні мали чудову  нагоду переглянути презентацію про П’ятидесятницю і документальний фільм про св. Терезу від  Дитятка Ісус, мощі якої нещодавно побували і у нашому місті.

У північ суботи відслужилась Божественна Літургія за померлих. Після перекуски присутні, розсівшись великим колом, ділились враженнями, своїми міркуваннями і відповідями на досить непрості запитання: котра із церковних відправ є найважливішою; яке майбутнє нашого товариства «Обнова», що кожному із нас дає Святий Дух, як ми це розуміємо чи відчуваємо; хто більше потребує нашої молитви – живі чи померлі.

Завершились чування традиційним походом із свічками до статуї Богородиці і молебнем до Матері Божої.

Отож, перебуваючи  в цій освячуючій благодаті Святого Духа, просімо в нього тих дарів, які є найнеобхідніші для кожного з нас і віримо у його безмежну щедрість і всемогутність.

Ольга Мудра
Вчитель СОЗШ № 2