Катедральний хору «Артос» відвідав ЛДС

7 травня 2017 р. Б. запам’ятається надовго Катедральному хору «Артос» та студентам Чортківського державного медичного коледжу не лише дуже раннім пробудженням. Цього дня на запрошення ректора Львівської Духовної Семінарії Святого Духа о. Ігоря Бойка вони побували із гастролями у цьому закладі.

Спочатку хор «Артос» (хормейстер Володимир Максимлюк) супроводжував Божественну Літургію у семінарському храмі. Настоятель нашого Собору о. Андрій Лемчук співслужив Божественну Літургію. Опісля, ректор семінарії подякував хору за надзвичайно прекрасний спів і запросив до виступу студентів Чортківського державного медичного коледжу (керівник Марія Яворська), які презентували виставу «Мій понівечений Ісусе». Зміст вистави – діла милосердя – бачити Ісуса у кожному потребуючому і допомагати йому чим можемо. Після завершення юні актори також отримали гучні оплески від глядачів і слова вдячності від ректора, а на додаток екскурсію семінарією.

Виявляється, що під час навчання в семінарії студенти освоюють не лише богословські науки і вправляються не лише в багатогодинних молитвах. У них ще є достатньо часу і на фізичну підготовку, і на самоосвіту, і навіть на різноманітні служіння (військове, в’язничне й лікарняне капеланство). Наш гід, семінарист Андрій Олійник (із Чорткова) показав нам бібліотеку із величезним фондом книг українською, англійською, італійською, грецькою, латинською та іншими мовами. Також гості із Чорткова побували в редакції місцевого часопису «Пізнай правду», в кімнатах, де семінаристи проживають, займаються спортом, самопідготовкою, готуються до служінь. До речі, ця мандрівка семінарією – виняток спеціально для наших артистів, адже стороннім вхід заборонено.

На кінець екскурсії нас погодували у величезній трапезній смачним обідом. Ми всі були вражені тим, що нас обслуговував ректор семінарії разом із семінаристами. Після обіду чортківчани щиро подякували о. Ігорю Бойку за надзвичайно теплий прийом і заспівали традиційний великодній тропар «Христос Воскрес».

Крім семінарії артисти побували і в колегіумі ім. Патріарха Йосифа Сліпого при Українському Католицькому Університеті, а саме в домі «Емаус», де спільно проживають особи з розумовою неповноправністю та асистенти-приятелі. Центр «Емаус» створений з метою духовної підтримки осіб з особливими потребами, їхніх родин, а також усіх тих, хто розділяє із ними своє життя. Центр заснований при університеті в 2001 р. Б.

Після такого насиченого дня хористи й студенти з Чорткова мали можливість відпочити в центрі міста. Приємно, що якраз львів’яни святкували День міста і майже на кожному кроці відбувалися якісь незвичні атракції, вуличні музиканти дивували своєю майстерністю, а на Ринковій площі, на головній сцені, відбувався конкурс танцювальних колективів.

Поверталися гастролери додому дуже втомленими, але щасливими.

Щиро дякуємо адміністрації Чортківського державного медичного коледжу за безплатно наданий автобус і всім учасникам таких незвичних гастролей. Нехай Господь вас благословляє!

Студенти Медичного коледжу та Катедральний хор «Артос» відвідали ЛДС https://www.buchacheparchy.org.ua/ Super User