26-27 вересня 2010 року, на Свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста,  під гаслом «Справедливість, віра, милосердя!» відбулося щорічне паломництво працівників пенітенціарної системи України до Свято-Успенської Унівської Лаври, що на Львівщині.

Представники управлінь Київської, Чернігівської, Одеської, Донецької, Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської областей – всього близько 200 осіб – принесли свої молитви і благання до чудотворного місця, де зберігається одна з найбільших святинь України – Унівська ікона Богородиці. Традиційно проща розпочалася у місті Перемишлянах у храмі,  де душпастирював Блаженний Священомученик Омелян Ковч, знаний як «парох Майданека». Після Молебня до Священомученика Омеляна настоятель храму Св. Миколая Чудотворця священик Стрийської єпархії о. Віктор Мельник освятив і урочисто передав хоругву з образом Архистратига Михаїла для Державної кримінально-виконавчої служби України, що буде зберігатися у приміщенні центрального апарату ДКВС у Києві. Минулого року вже були освячені та передані хоругви трьом обласним управлінням Держдепартаменту у Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській областях.

Прочани переживали особливе піднесення, коли на околиці села Унева  отримали для процесії Образ Богородиці Унівської на ношах, які почергово несли мужчини. Так само мінялися офіцери і біля хоругов, що немов духовні знамена майоріли над колоною паломників. Серед прочан були також члени родин пенітенціарних службовців, в’язничні душпастирі, студенти Дрогобицької семінарії та Чортківської дяківської академії.

Управління з соціально-психологічної та виховної роботи в установах виконання покарань Держдепартаменту України представляв майор внутрішньої служби Андрій Британов. Поруч зі своїми співслужбовцями прощу звершували чільні офіцери обласних управлінь Держдепартаменту заступники з соціально-виховної та психологічної роботи підполковник Мирослав Демків (Управління ДКВС України у Львівській області), підполковник внутрішньої служби Руслан Вовк (Управління ДКВС України у Львівській області), підполковник внутрішньої служби Олександр Гужва (Управління ДКВС України у Чернігівській області). Управління ДКВС України в Івано-Франківській області представляв підполковник внутрішньої служби Роман Андрейчук.

Подорожуючих зустрічали величні дзвони й ігумен монастиря високопреподобний отець Теодор (Мартинюк) радісно привітав прочан. Святкова вечірня з литією, акафістове моління перед Унівською Чудотворною іконою Богородиці, панахида за усопших на чернечій горі, нічні чування, проповіді отців створили атмосферу духовного зосередження та радісного оновлення, дали нагоду поглибити розуміння свого християнського покликання і духовну наснагу, якої так потребує кожний пенітенціарний працівник.

27 вересня у Свято-Успенському храмі була відслужена святкова Утреня та Божественна Літургія, яку очолив ієрей Костянтин Пнателей, референт УГКЦ з питань душпастирства у пенітенціарній системі України. Про духовність та значення почитання Церквою Чесного Хреста Господнього говорив у проповіді після Євангелія ігумен Теодор: «Хрест є знаком примирення і прощення, яке Господь розпростер на всіх без винятку людей і цей дар нам треба лише прийняти».

Після Літургії зі словами привітання до прочан звернувся о. Григорій Драус, головний капелан Римо-католицької Церкви в Україні та голова правління Християнської міжконфесійної Місії тюремного служіння. Він вручив представнику кожної з пенітенціарних установ, яка була представлена паломниками, фотографічне зображення Святішого Отця Івана Павла ІІ під час відвідин Алі Агджи у камері довічного ув’язнення як приклад примирення і безумовної любові. Водосвятний молебень, святкова трапеза та молитва за Україну завершили прощу. На згадку про участь у прощі кожен учасник отримав грамоту ігумена монастиря. Як знак духовної участі засуджених у цій прощі монастиреві були передані посох та ікони, виготовлені їхніми руками.

Державна кримінально-виконавча служба України під час паломництва отримала як дар освячену хоругву https://www.buchacheparchy.org.ua/ Super User