Бучацька Єпархія УГКЦ Головна

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
ДЕБЮТОМ ЧОРТКІВСЬКОЇ «ОБНОВИ» СТАЛО ТЕАТРАЛЬНЕ ДІЙСТВО Друк e-mail

 

Напередодні величного празника Христового Воскресіння кожен християнин переживає миті роздумів над терпінням Ісуса, прагне співпереживати з Ним всі події, які стались більше двох тисяч років тому на єврейській землі. Однак у неділю перед Великоднем духовенство й миряни Чорткова стали свідками Христових страждань і злобної поведінки людини тут, на рідній землі, в концертній залі єпархіального управління Бучацької єпархії УГКЦ. Товариство українських студентів-католиків «Обнова», осередок якого нещодавно з’явився у Чорткові, дебютувало перед глядачами театральною постановкою «Він був серед нас», яка крізь призму сучасності розкрила хресний шлях Ісуса і на Голгофу, і до людського серця.

Мистецьке дійство вступним словом розпочав голова «Обнови» Євген Гаврилишин, розповівши про мету діяльності товариства і психологічно налаштувавши присутніх на сприймання вистави. Модерний сюжет драми став зрозумілим уже на початку гри акторів. Із хреста, який знаходився на міській ратуші, зникає Ісус і являється людям в образі звичайного подорожнього жебрака, щоправда на Його тілі досі помітні криваві рани від тортур і розп’яття. Однак не кожен впізнає в Ньому Месію. Одна, на перший погляд, віруюча добродійка, сидячи вдома, роздумує над Святим Письмом, але холодно проганяє Ісуса, Який прийшов до неї у злиденному образі просити хліба. Віра цієї жінки – лише зовнішня й теоретична: пані не цілком розуміє Ісусові слова: «Маєте бідних, Мене ж не завжди маєте». З відкритим серцем і чистими намірами приймає подорожнього жебрака, як не дивно, повія, обмиває Йому ноги й усвідомлює, Хто завітав у її домівку. Вона зі щирим каяттям падає Ісусові до ніг. З особливою радістю Ісус зустрічається із дітьми й розповідає їм притчу про Сіяча. І тут раптом поліція нахабно штовхає невинного бідаку, не розуміючи на Кого піднімає руку. У в’язниці Ісуса відвідує священик і схиляється перед Його Божественністю. А далі – сучасний люд, повний злоби й егоїзму, вершить над Ісусом злісне судище. Однак урешті-решт Христос помирає, щоб воскреснути у славі, й тоді всі відразу впізнають у Ньому Бога і прозрівають, говорячи, що до кожного справді приходив Ісус-Спаситель.  

Вистава яскраво відтворює палітру сучасної дійсності практично у всіх аспектах: політичному, суспільному, морально-етичному і доводить, якою жорстокою є поведінка людини супроти ближніх, які носять у собі часточку Божественного. То й не дивно, що міліціонер так зверхньо і безчесно поводився з «Божественним Жебраком», на вигляд –звичайною людиною, що, зрештою, часто трапляється і нині. У виставі гра акторів перемежовувалась із цитатами зі Святого Письма, які підсилювали реалістичну канву театрального дійства.

Безперечно, що ключова ідея вистави, її моральна вартість закладена у тому, що Ісус був серед нас, але не всі Його пізнали, коли відштовхували потребуючих, ображали лихим словом, ненавиділи ближніх, заздрили, наводили наклепи. Цю ідею допомагали зрозуміти, звісно, і дійові особи, особливо подорожуючий Ісус, образ якого відтворив студент Дяківсько-Катехитичної Академії Володимир Равлюк.  

Над режисурою драми працювала с. Марія Кузик зі Згромадження Сестер Пресвятої Родини, яка бере активну участь у діяльності «Обнови» та є її справжньою творчою натхненницею.

Наприкінці вистави актори і всі присутні запалили свічі та склали їх на хресному знамені. Виступаючим та присутнім подякував духовний провідник «Обнови» о. Андрій Лемчук.

«Обновляни» кажуть, що перша їхня вистава є також нагодою для презентації товариства, особливо серед студентської молоді. Тому разом з героями драми переживали і студенти вищих навчальних закладів Чорткова: інституту підприємництва і бізнесу, медичного коледжу і педагогічного училища, адже й сюди зі своєю духовною програмою завітало товариство. Тому велика подяка членам нової спільноти, особливо юним акторам, які через сценічне мистецтво спромоглися так тонко й пронизливо донести глядачам велич і безцінність Христової жертви.

ТУСК «Обнова» також запрошує у свої лави активну молодь міста, аби разом проповідувати Христову істину й втілювати в суспільстві християнські цінності. Зустрічі товариства відбуваються щовівторка у приміщенні єпархіального управління.

Віталій Затильний

 

Останні новини

rozdumy-o-d-ra-myroslava-dumycha-nad-svjatom-voskresinnja-gnih-pasha-hrystova «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував» (Тропар Пасхи). Дорогі брати і сестри! Віра та християнське...
katedralnyj-sobor-verh-app-petra-i-pavla-rozporjadok-bogosluzhinНеділя Пасхи. Воскресіння Христове. Великдень(28 квітня) 24.00 – Архиєрейська Божественна Літургія10.00 – Божественна Літургія Світлий понеділок (29...
rozporjadok-bogosluzhinНеділя Пасхи. Воскресіння ХристовеВеликдень(28 квітня) 24.00 – Архиєрейська Божественна Літургія 10.00 – Божественна Літургія   Світлий...
2019-04-13-20-44-54 Школа читання Святого Письма при Катедральному Соборі Верховних Апп. Петра і Павла м. Чортків, що діє з 2016 р. Б, закінчила читання другої книги Біблії...
katedralnyj-sobor-verh-app-petra-i-pavla-rozporjadok-bogosluzhin ІV-та неділя Великого посту,БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ (7 квітня) 8.00 – Утреня 9.15 – Вервиця 10.00 –...

Карта Єпархії

 

< квітня 2009 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting