Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
У ПИШКІВЦЯХ ВЛАДИКА ДМИТРІЙ ОСВЯТИВ МОНУМЕНТ ЗАРВАНИЦЬКОЇ БОГОМАТЕРІ У ГРОТІ І ВІДВІДАВ ПАРАФІЯЛЬНИЙ ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК Друк e-mail

У понеділок, 4 червня, в с. Пишківці Бучацького деканату відбувся празник парафії Пресвятої Трійці. На торжество прибув Преосвященний владика Дмитрій Григорак, ЧСВВ. Парафіяни різного віку палким серцем зустрічали свого єпископа. Діти з «Марійської дружини» та катехитичної школи привітали владику віршиками і пісенним дарунком.  

Головним дійством храмового свята стала Божественна Свята Літургія, очолена єпархом Бучацьким. Разом із владикою служили єпархіальний віце-канцлер о. Дмитро Ненчин і більше десяти священиків з Бучацької єпархії і Тернопільсько-Зборівської архиєпархії. Владика Дмитро традиційно звернувся до вірян із пастирським словом, у якому наголосив на потребі жити зі Святим Духом і через Нього вдосконалюватись. Оскільки цьогорічне храмове свято співпало з Євхаристійним тижнем, до Святого Причастя на Богослужінні приступило багато людей.

Після Святої Літургії владика Дмитрій вручив Грамоти парафіяльним спільнотам і активістам. Адміністратор парафії о. Володимир Гнилиця, голова Підкомісії «За тверезість життя» Бучацької єпархії, подякував єпископу за відвідини села і незабутню зустріч.

Після відправи приємною несподіванкою для людей стало виконання Андрієм і Тарасом Яцишиними пісні «Тебе, Бога, хвалимо» латинською мовою.              

У рамках храмового празника відбулося ще й освячення монументу Зарваницької Богоматері, який розміщений у гроті на церковному подвір’ї. Село Пишківці знаходиться неподалік відомого паломницького шляху до Марійського духовного центру в Зарваниці. Отож статуя Цариці Поділля відтепер постійно буде нагадувати парафіянам про вславлене чудотворне місце і допомагатиме зосередитись під час молитви. Неповторну красу цієї оригінальної каплички і її духовну ауру підкреслюють ще й невеличкий басейн із декоративними рибками, які символізують Ісуса Христа, а також фонтан. Біля цього гроту, каже о. Володимир Гнилиця, будуть проводити Йорданське водосвяття. 

Фінальним моментом храмового свята стало кроплення свяченою водою всіх присутніх.  

Греко-католицька парафія у Пишківцях нині активно розвивається. Тут по-особливому дбають про «молоді легені» парафії, тобто про дітей. Цього року, в період Великого посту, при парафії зорганізували «Марійську дружину», яка зараз нараховує 22 особи. Також на церковній території для дітей облаштували відпочинково-ігровий майданчик, яким задоволені як найменші парафіяни, так і їх батьки. Поступово його будуть розширювати. У день храмового свята це нестандартне, як для церковного подвір’я, місце показали владиці Дмитрію і поділились планами щодо дальшого розвитку парафії.     

У церкві Пресвятої Трійці часто відбуваються духовно-просвітницькі заходи, реколекції за участю духовенства і богопосвячених осіб. Крім цього, на парафії постійно пропагується здоровий спосіб життя, створена «Золота книга тверезості», до якої вписалося більше тридцяти людей. Отець Володимир пояснює, що у своїй діяльності намагається всіма способами «показати людям, що кожна людина важлива для Бога».

Прес-служба Бучацької єпархії

 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting