Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Храмове свято Преображення ГНІХ у отців Василіян в м. Чорткові Друк e-mail

Храмове свято Преображення ГНІХ у отців Василіян в м. Чорткові

19 серпня 2019 р. Б., на храмове свято Преображення ГНІХ в монастирському храмі оо. Василіян в м. Чорткові, Архиєрейську Святу Літургію очолив Владика Димитрій (Григорак), у співслужінні отців ЧСВВ зі Львова, Бучача та з с. Улашківці, а також о. В. Гриціва. Гостем на святковому Богослужінні був о. Андрій ПЦУ.

Звертаючись із пастирським словом, владика Димитрій щиро привітав співбратів ЧСВВ, парафіян із храмовим святом, а також богопосвячених осіб, які так чисельно зібрались на моління у василіянській обителі: сестер Василіянок з Івано Франківська, сестер Служебниць зі Львова, сестер Пресвятої Родини та сестер Мироносиць.

«Свято Преображення вказує нам на божественну природу Ісуса Христа і нагадує нам про безсмертну душу, як великий дар люблячого Бога. Сьогодні, роздумуючи про Преображення нашого Спасителя, зауважуємо особливий стан душі апостолів, вони були так захоплені, що навіть забажали там залишитися. Господь показав, що нас теж чекає такий стан у вічності. Проте, ми маємо розуміти, що такий стан не є ціллю християнського життя. Цей стан Божої присутності, відчуття Божої любові такий сильний, що навіть найбільший злочинець не міг би йому опертися. Але чи це буде чесно супроти вільної волі людини? Тому людина є настільки вільною, що, на жаль, може вибрати навіть і зло. Можливість робити вибір подарував Бог, шануючи гідність людини», - сказав єпископ.

Владика старався вияснити для вірних, що терпіння теж має свою спасаючу місію у житті християн, і про це нам теж говорить свято Преображення.

Після Святої Літургії , освячення фруктів, о. ігумен Іриней Бабінець, ЧСВВ всіх запросив на святкову трапезу, яку від щирого серця приготували парафіяни одні для одних. Подібно, як всі причащалися з однієї чаші, так само і всі споживали солодощі, фрукти з одного стола, як з щедрої Божої долоні.

Прес-служба Бучацької єпархії УГКЦ


 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting