Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Хресна дорога в м.Чорткові за Україну і щасливі вибори Друк e-mail

14 04 19 3

Хресну Дорогу в м.Чорткові очолив правлячий Архиєрей Бучацької єпархії УГКЦ владика Димитрій (Григорак), ЧСВВ, разом з духовенством та вірними 15 квітня 2019 р.Б.

Наприкінці спільної молитви у Катедральному Соборі Верховних Апостолів Петра і Павла єпарх Бучацький звернувся до присутніх з палкою промовою:
«На сьогоднішню Хресну дорогу за Україну і щасливі вибори Президента ми запросили святих і мучеників українського народу, а зокрема блаженного священномученика Омельяна Ковча, капелана Української Галицької Армії, саме над його життям ми розважали впродовж спільної молитви від першої до останньої стації. Надіємось, що ця молитва буде вислухана і Бог дасть світло і благодать для добрих виборів.
Бог допустив страждання до наших мучеників, але їх мучили такі самі люди, як вони, тільки то були комуністи, які не вірили в Бога. Здавалося б, що той час, який забрав мільйони найкращих, вже минув. Сьогодні маємо Церкву, Державу , проте, не можна заспокоюватися, бо це ще не кінець нашої боротьби».
Далі єпископ продовжив: «Сьогодні ми, як нація, як Держава, можемо втратити все, що здобули дорогою ціною. Ми стоїмо над прірвою! Церква не є в політиці, але живе вона в суспільстві і тому вказує на орієнтири. У листі до молоді Блаженніший Святослав, батько і Глава нашої УГКЦ, нагадує принципи, якими Блаженніший Любомир Гузар пропонував нам керуватися при виборі Президента, а це - професійність, порядність і патріотизм.
Якщо про професійність – то ніхто не ставить капітаном корабля людину, яка ніколи не плавала по морю, тим більше, коли шторм і буря, бо можуть загинути всі.
Відносно порядності ми всі знаємо, що найперше - це дотримання слова: сказав –зробив. Має бути віра в інших людей. Чи може людина, яка претендує на найвищу посаду в Державі, зневажати віру наших вірних? Чи може людина топтати те, що є святе для інших? Чи вона має щось святе? Чи вона має совість? Хто не поважає Господа, не поважає себе і інших. Бог ще скаже своє слово, я і багато з нас були свідками, що залишилося з радянського союзу. Ми теж своє слово маємо сказати. Ми стоїмо над прірвою!
Патріотизм, як третій принцип, має себе проявити на найвищому рівні у людини, яка хоче бути Президентом. Чи може людина, яка називає свій народ повією, бути Президентом?»
«Проснімся, дорогі брати і сестри, і будьмо апостолами словом і ділом для тих, кого можемо досягнути і найбільше закликаю до посиленої молитви.
Ми стоїмо над прірвою, може бути катастрофа!
Запрошую до молитви за Україну кожну українську родину щодня о 21 00 год., а також наших вірних, молитвні спільноти у храмах до цілодобової молитви до дня виборів.
Те, що у людей неможливе, у Бога все можливе. Чуваймо і молімося, будьмо мудрі, жарти закінчилися!», - завершив владика Димитрій (Григорак), ЧСВВ.

Прес-служба Бучацької єпархії УГКЦ


 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting