Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Нацбанк ввів в обіг пам'ятну монету "Іоанн Георг Пінзель" з зображенням Бучацької ратуші Друк e-mail

 

Національний банк України, продовжуючи серію "Видатні особистості України", увів в обіг пам'ятну монету номіналом 5 гривень, присвячену визначному скульптору середини XVIII століття Іоанну Георгу Пінзелю.
Монету виготовлено зі срібла, якість карбування "пруф", маса в чистоті - 15,55 г, діаметр - 33,0 мм, тираж - 5 000 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби - Ag 925, маси в чистоті - 15,55 і логотипом Монетного двору Національного банку України.

 На аверсі монети розміщено: угорі на матовому тлі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, на дзеркальному тлі зображено "еталон барокової краси" - будівлю ратуші в Бучачі, ліворуч і праворуч від якої розміщено написи: 2010/ БУЧАЧ; 5/ГРИВЕНЬ/ ТЕРНОПІЛЬЩИНА.

На реверсі монети зображено композицію - перед скульптурою Янгола стоїть з інструментом у руках майстер, вражений витвором, що вийшов з-під його різця, по колу написи - ІОАНН ГЕОРГ ПІНЗЕЛЬ, бл. 1710 - 1761.
Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.
Скульптори: Анатолій Дем'яненко, Володимир Дем'яненко.
Пам'ятна монета номіналом 5 гривень є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Постать Пінзеля загадкова - майже нічого не відомо про його особу, забуту на двісті років. Тільки в останні десятиліття спадщина майстра, якого сучасні європейські мистецтвознавці називають слов'янським Мікеланджело, привертає неабияку увагу фахівців та шанувальників, його роботи в 2011 році експонуватимуться в Луврі.
Ансамбль скульптур у камені для Бучацької ратуші та для вівтаря в Городенківському костелі, кам'яна скульптура на парапеті собору Св. Юра у Львові, великий вівтар у селі Годовиці та вівтар у парафіяльному костелі в місті Монастириська - тільки окремі роботи творчого доробку майстра.

 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting