Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
«Не будьмо копіями, будьмо самими собою і творімо любов», - Владика Димитрій Друк e-mail

«Не будьмо копіями, будьмо самими собою і творімо любов», - Владика Димитрій

11 жовтня 2020 р. Б., розважаючи над недільним Євангелієм, під час Архиєрейської Літургії в Катедральному Соборі Верховних Апостолів Петра і Павла в м. Чорткові, Владика Димитрій (Григорак), ЧСВВ - єпарх Бучацький сказав: «Бачимо сьогодні як Господь збирав учнів до служіння Слова. Спочатку була проповідь, а потім було чудо примноження риб. Що було вирішальним: чудо чи проповідь? Ми не знаємо. Але ці два фактори були вирішальними, щоб рибалки лишили все і пішли за Ісусом. Що говорив Ісус, ми не знаємо. Коли всі були захоплені його Словом, Петро, на Слово Ісуса, закидає ще раз сіті. Саме тому , що спершу була проповідь, Петро закинув сіті. Слово вербальне і Слово діяльне. Будь-який лідер, крім того, що говорити, мусить робити. Але ті, що так багато людству обіцяють, чи готові померти за те, що говорять? Може і помирали. Але чи готові воскреснути? А Господь воскрес. Що обіцяє нам Господь? Ісус, через блаженства, обіцяє нам щастя вічне і навіть щастя тут . Якщо зійти в глибінь богослів'я, то все зрозуміємо. В молитві «Отче наш» все сказано».

Далі єпископ продовжив: «Господь хоче, щоб ми були учасниками Божого Царства. Як бути з Богом , якого не бачимо? Ісус сказав , що потрібно любити ближнього, який поруч. Перше має бути єдність людини з Богом, а тоді буде любов між людьми. Без Бога ми не зможемо одні одним прощати, бо ми не є боги. Погляньмо на приклад двох святих. Святий Харитон, який жив в 3 столітті після народження Христа. Він шукав Бога, жив у пустині. Інші, які приходили до нього, отримували благословення, створювалися спільноти, але святий Харитон все рівно хотів самоти, де продовжував шукати Бога. Чим більше ми шукаємо Бога, тим більше він входить в наше життя. І другий Святий, святий нашого століття, Карло Акутіс, який жив у світі, був активний в інтернеті, через створені ним сайти, програми, пропагував Бога, Євхаристію, молитву. Щодня, від 12 років, приймав Євхаристію. Він казав: «Євхаристія - це дорога до неба. Я ніколи не робив того, що не подобалося Богові. Всі народжуються, як оригінали, але багато помирають, як фотокопії. Чому Бог його забрав, ніхто не знає. Він помер в 2006 році і його тіло не має ознак смерті. Сучасний хлопець, але святий. Кожен із нас може бути святим. Один тікав у пустиню і Бог йому туди присилав людей, а другий жив серед нас, але вмів використати всі засоби для того, щоб бути в єдності з Богом».

«Не будьмо копіями, будьмо самими собою і творімо любов. Зло має силу, бо ми йому даємо цю силу. Царство Боже від Бога, але воно є в наших руках», - підкреслив проповідник.

Також владика Димитрій привітав отця Миколая Сидорчука з священичими свяченнями: «Я знаю, що Ти будеш добрим священником. Бажаю Тобі, дорогий отче, щедрих Божих ласк, опіки Пресвятої Богородиці та ревного служіння у винограднику Христовому на многая і благая літа».

Прес-служба Бучацької єпархії УГКЦ


 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting