Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Святкування 20-річного ювілею Бучацької єпархії УГКЦ Друк e-mail

Святкування 20-річного ювілею Бучацької єпархії УГКЦ

З нагоди 20 - річного ювілею створення Бучацької єпархії УГКЦ та храмового празника Архиєрейську Святу Літургію у Катедральному Соборі Верховних Апостолів Петра і Павла 12 липня 2020 р. Б. очолив Владика Димитрій (Григорак), єпарх Бучацький, разом з Владикою Іваном( Куликом), єпархом Кам'янець-Подільским, Владикою-помічником Тернопільсько - Зборівським Теодором (Мартиняком) та священнослужителями єпархії.

З повчальним словом до мирян звернувся Владика Іван (Кулик), який сказав: «Сьогодні Господь нас зібрав разом на молитву, щоб ми подякували Йому за 20 років від дня заснування і розвитку Бучацької єпархії УГКЦ. 26 років тому розпочалася і моя формація в цьому місті, коли я вступив до Дяківсько-регентської школи. Дякую Богові за цей час і тих людей, які були для мене добрим прикладом. Сьогодні ми теж є покликані Господом, вдивляючись у життя святих апостолів Петра і Павла, йти за Ним. Ці апостоли були різні, але їх об‘єднав Божий поклик. Апостол Петро був емоційним, немічним простим чоловіком, але завдяки Божій благодаті стає каменем віри, непохитною скалою. Хоч Петро і відрікся Ісуса, але Божа любов тримала його серце. Апостол Павло походив із знатного роду , був найосвіченнішою людиною того часу, переслідував християн, але Христос його потребує і навертає в дуже дивний спосіб. Незалежно від того, де ми живемо, з якого роду, де навчаємося, Господь і сьогодні кличе нас бути його учнями».

Дякуючи Богові за 20 - річний ювілей Бучацької єпархії маємо вдивлятися ще в ті часи, коли на цих теренах були комуністичні часи. Саме тоді наша Церква в особі єпископів, священників, монахів і монахинь, вірних засвідчувала свою вірність Христові. Всі наші рідні, ті, які ризикуючи власним життям, передали нам дар віри стали фундаментом, на якому Господь 20 років тому будує єпархію, вже як структуру. Єпархія - це живий організм, тому кожен з нас є покликаний своїми дарами її розвивати і привести якнайбільше душ до Христа. Цей живий організм є покликаний послужити кожному, щоб в Ісусі Христі людина могла розпізнати живого Бога. Щоб разом з апостолом Петром могла сказати: «Ти є Христос, Син Бога живого», або як апостол Петро : «Моїм життям є Христос!».

Далі єпископ завершив: «Бажаю священникам, монахам і монахиням, вірянам, щоб віра ваша була непохитною, щоб об‘єднані в любові до Бога і ближнього, відчували велику відповідальність за розвиток цієї єпархії, яка має нести живого Бога людям».

Після Літургії владика-помічник Теодор (Мартиняк) Тернопільсько-Зборівський зачитав вітальну грамоту від Митрополита Василія (Семенюка).

Владика Димитрій щиро подякував владикам, духовенству, парафіянам, гостям, владі за участь у спільній подячній молитві.

А також вказав на три знакові події, які стали початком заснування Бучацької єпархії УГКЦ: «Сьогодні тут у Катедрі ми розпочинаємо святкування 20 - річного ювілею Бучацької єпархії. Саме в ці дні 16-21 липня 2000 року в м. Бучачі наш Патріарший Синод вирішив створити Бучацьку єпархію і призначити першого Архиєрея Владику Іриней Білика. 12 жовтня 2000 року Святий Отець Папа Іван Павло ІІ потвердив і благословив цей вибір. 19 листопада 2000 року відбулася інтронізація Владики Іринея на Бучацького єпарха. Дякую Богові за Його задум , отцям Патріаршого Синоду, світлої пам‘яті Блаженнішому Любомиру Гузару, всім, хто до цього долучився. Дякую всім вам, духовенству і вірним Бучацької єпархії».

Прес-служба Бучацької єпархії УГКЦ


 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting