Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
ЗВЕРНЕННЯ Друк e-mail

Голові Чортківської РДА
п. Тарасу Капусті
Голові Чортківської РР
п. Роману Чортківському
Голові міста Чорткова
п. Ігорю Билиці

Від 23 травня 2009 р.Б.

ЗВЕРНЕННЯ

Християни усіх конфесій м. Чорткова стурбовані подіями останніх днів, де складається враження, що наше християнське місто стало окуповане поганською сектою – Кришнаїтів, які під прикриттям святкування і запізнання з культурою Індії та індійськими танцями відкрито пропагують свою антихристиянську, поганську віру і культуру.

Християнська громадськість м. Чорткова стурбована проблемою збайдужіння співгромадян, до споконвічної християнської, національної традиції і патріотизму, наводимо приклад: 22.05.09 р. На центральному майдані біля пам’ятника Т. Г. Шевченку на панахиді з приводу святкування пере захоронення Кобзаря були присутні 17-20 осіб, натомість на стадіоні по вул. В. Великого на поганському збіговиську Кришнаїтів кілька сотень осіб, з яких більша половина молоді.

Подаємо Вам деякі відомості про тих, хто називає себе кришнаїтами.

КРИШНАЇТИ – Послідовники релігійно-містичної секти, що спирається на індуїстський канон, в основі якого лежить віра в бога Крішну. Крішна – однa з іпостасей Бога в індуїзмi.

Учені не можуть сформулювати загальну доктрину, яку прийняли б усі напрямки індуїзму. Однак, існують основні вірування, які розділяють всі індуси, до таких понять, загальних для абсолютної більшості послідовників індуїзму, ставляться:

  • Дгарма — моральний борг, етичні зобов'язання.
  • Самсара — круговорот народження та смерті, віра у перевтілення душі після смерті в тіла тварин, людей, богів.
  • Карма — віра у те, що порядок перероджень визначається зробленими під час життя вчинками та їх наслідками.
  • Мокша — звільнення із круговороту народження і смерті самсари.
  • Йога у її різних напрямках.

Індуїзм являє собою комбінацію найрізноманітніших філософських систем і вірувань, заснованих на монотеїзмі, політеїзмі, панентеїзмі, пантеїзмі, монізмі та атеїзмі. Іноді індуїзм відносять до генотеїзму (поклоніння одному богу, і у той же час прийняття існування інших богів), однак, використання будь-якого подібного терміна є надмірним спрощенням складної та різноманітної системи вірувань індуїзму.

Таким чином ми бачимо і розуміємо, що це ніщо інше як поганство в чистому його вигляді, релігія яка немає нічого спільного з християнством, а навпаки суперечить йому.

Подаємо Вам опис деяких подій, які нещодавно сталися і Індії відносно свободи совісті та віровизнання.

27.12.2007 р.

На Різдво в індійському штаті Орісса відбулися зіткнення між представниками християнської меншини і індуїстами. Одна людина загинула, спалено шість християнських церков.

Суперечка навколо різдвяної вистави тільки більше розпалила пристрасті, і індуїсти стали стріляти в християн: троє чоловік було поранено. Потім індуїсти почали громити сільські церкви, вигнали людей, що зібралися, і підпалили будівлі.

13.08.2008 р.

В Індії, у штаті Андхра, брутально вбито католицького священика-кармеліта о. Томаса Пандіпалиїла, коли той їхав відслужити недільну Святу Літургію до сільської каплиці. «Це черговий приклад зростаючої агресії проти католиків у Індії».

27.08.2008 р.

В Індії розгорнулась хвиля антихристиянських нападів, які на північному сході країни, зокрема у штаті Орісса, проводять індуїсти-фундаменталісти під закликом: «вбийте християн і знищіть їхні інституції». Агресії проти християн вже привели до понад десяти людських, жертв, багатьох поранених, зрівняно з землею і спалено 13 церков, парафіяльні центри, притулки для убогих та похилих віком, сиротинці. Особливе обурення у світі викликала смерть молодої місіонерки, яка згоріла живцем, намагаючись врятувати дітей із палаючого сиротинця. Агентства преси повідомляють про викрадення і катування священиків і черниць, напади не тільки на католиків, але й на християн інших конфесій.

01.09.2008 р.

Небувалі за своїми масштабами гоніння на християн почалися в індійському штаті Орісса, що супроводжуються вбивствами, побиттями й зґвалтуваннями, - повідомляє «Євангеліє для Азії» (Gospel for Asia). «Ця ситуація безпрецедентна за останні 30 років», - зазначив президент місії. «Я багато чого побачив за ці роки, але таких жахливих переслідувань християн ще не було». Останні повідомлення з Індії нагадують зведення з полів бою. Вбивають і б’ють пасторів, місіонерів, простих християн. «Одного віруючого вбили, а тіло його розчленували на сім частин».

Поважаючи право на свободу совісті та віросповідання кожної людини, дбаючи про мир і спокій у нашому християнському місті, звертаємося до Вас – керівників державної  влади Чортківщини, з проханням не допустити на території м. Чорткова масового і публічного нав’язування, пропагування і проповідування християнам поганського віровчення індуїзму під виглядом ознайомлення з індійською культурою.

о. Дмитро Григорак, ЧСВВ

Апостольський Адміністратор

Бучацької єпархії УГКЦ.

 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting