Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Субота, 04 січня 2020
Різдвяне послання 2020 р. Б. Владики Димитрія (Григорака), ЧСВВ - Єпарха Бучацького УГКЦ Друк Email

«Хлоп’ятко нам народилося,
сина нам дано: Бо з нами Бог»
(Велике Повечір’я).

Всесвітлішим і високопреподобним отцям, преподобним монахам і монахиням, дорогим братам і сестрам.

Христос Рождається!

Народження кожної людини – це радісна і особливо важлива подія для її родини, адже прийшла в світ нова людина. Цю найголовнішу подію в своєму житті кожний з нас згадує святкуванням в колі сім’ї кожного року, дякуючи Богові і батькам за дар життя, бо немає важливішого дару для людини, ніж дар життя. Та пройде час, і наші дні народження не пам’ятатимуть далекі нащадки, як і ми не пам’ятаємо всіх попередників нашого роду. Але є одне народження, яке завжди пам’ятатиме весь світ, доки буде існувати. Це народження Ісуса Христа – Бога і людини. 2020 років тому сталася надзвичайна і неймовірна подія в історії людства – Бог став людиною. «Бог предвічний народився…», - слова нашої колядки містять в собі, на перший погляд, протиріччя, адже Бог є вічний, Він не має початку і кінця, але: «Якже сповнився час, Бог послав свого Сина, що народився від жінки, народився під законом» (Галат 4:4). Факт настільки неймовірний, що жодна релігія світу, окрім християнства, не має сміливості визнати цю правду. Син Божий став і Сином людським. Бог став людиною заради людини, об’явивши всій вселенній надзвичайну важливість людини для Бога. Не дивлячись на гріхопадіння, на всі упадки і злочини людства, Бог не відкинув людину, але, більше цього, не погордив стати людиною і ввійти в цей грішний світ. Ставши людиною, Бог підніс велич і гідність людини на нечувану висоту, зрівнявши її із Собою. Бог ствердив, що людина належить Йому, є істотою богоподібною і не є частиною тваринного світу, як «тварина розумна», але створена на Його образ і подобу та покликана бути учасницею життя трьох Божественних Осіб. Бог є Отцем, а людина Його дитиною і покликана бути родиною з Ним.

Read more...

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ АРХИЄПИСКОПА І МИТРОПОЛИТА ВАСИЛІЯ СЕМЕНЮКА Друк Email

Преосвященні владики, всесвітліші і всечесніші отці, преподобні брати і сестри у монашестві, любі брати семінаристи, дорога родино вірних Тернопільсько-Зборівської архиєпархії та всієї нашої митрополії

«З нами Бог, розумійте, народи, і покоряйтеся, бо з нами Бог». (Іс.8)

Христос рождається! Славіте Його!

Дорогі у Христі! Як ангел Господній пастушкам, так я сьогодні звіщаю вам радісну новину, що буде радістю всього народу: «сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, він же Христос Господь» (Лк.2, 10-11). Бог став людиною. Він з власної ініціативи виходить на зустріч людині. Він стає людиною, щоб людина – чоловік чи жінка, дитина чи дорослий – могла вступити у Божу природу, у безсмертя. Предвічний Бог показує нам якою високою є гідність людини, бо сам Син Божий приймає на себе людську природу. Він учинив це з любові до нас, без жодної нашої заслуги. Святий Іван Богослов у своєму посланні стверджує: «Цим виявилася до нас любов Божа, що Бог свого єдинородного Сина послав у світ, щоб ми жили через нього» (1 Ів. 4,9). Наша українська колядка це таїнство любові Бога до людини оспівує такими словами: «Возвеселімся всі разом нині: Христос родився в бідній яскині! Посліднім віком став чоловіком, Всі утішайтесь на землі». Саме цю незбагненну любов Бога до людини прославляємо у різдвяному часі відповідаючи на привітання-звістку «Христос рождається!» словами: «Славіте Його!».

Read more...

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ БЛАЖЕННІШОГО СВЯТОСЛАВА Друк Email

Новонароджений Спас – воплочена Божа любов, що, як єдине і вічне джерело радості, усуває страх. Справжня любов – це не тимчасове і швидкоплинне людське почуття, а животворна сила, обшир життя, дарований і забезпечений самим Богом. Лише в просторі Божої любові й радості людина може жити вповні, розвиватися і бути собою. Бог не хоче, щоб Його творіння боялося, і тому в Різдві приходить до нас як беззахисна дитина... Він робить нас сьогодні здатними без страху відкрити наші обійми Богові та ближньому...

Read more...

Діти вчилися писати ікони Друк Email

Діти вчилися писати ікони

Діти з парафії Новомучеників і Блаженних Українського Народу напередодні Різдва писали ікону Святого Миколая Чудотворця (Мирликійського) в монастирі Сестер Пресвятої Родини в. м. Чорткові.

Read more...

Свято в родинній атмосфері Друк Email

Свято в родинній атмосфері

1 січня 2020 р.Б. владику Димитрія - Єпарха Бучацького, в День його народження з теплими словами привітань прийшли привітати духовенство, представники влади, парафіяни з місцевих парафій, працівники та вихованці з «Дому милосердя». Свято відбулося в родинній атмосфері і щирих побажаннях для єпископа.

Read more...

У Чорткові вшанували пам'ять Степана Бандери Друк Email

У Чорткові вшанували пам'ять Степана Бандери

1 січня 2020 р.Б. по всій Україні вшановували 111 річницю з Дня народження провідника ОУН, видатного політичного діяча та незламного борця Степана Бандери.

Read more...

Свято Миколая у Скалі-Подільській Друк Email

04012001

Цьогоріч на парафії Успення Пресвятої Богородиці смт Скала-Подільська до дня Святого Миколая відбулось ряд яскравих дійств. Більш як за місяць до святкування отець Василь Германюк організував серйозну підготовку. Метою задумки було підкреслити справжнє існування Святого Миколая, щоб дорослі та діти вірили у його чудеса, які він творив. Подарунки чекали на всіх. І ось святковий день прийшов! Малеча отримала пам’ятний подарунок у вигляді кружечки з логотипом парафії та солодощі. Не залишив без радості Святий Миколай і дорослих. Вони отримали спеціально замовлені образочки з молитвами за благословення Господнє у зціленні через працю лікаря, священика та учителя, а також власноруч виготовлені парафіянами вервички. Синьо-жовтий колір розарія надав такому подарунку великого духу патріотизму, адже кожен охочий зможе помолитись за здоров’я наших захисників та за мир в Україні з поміччю цих молитовних сакраменталій. Після невеличкого дійства кожен присутній на Богослужінні повертався додому щасливий, з вірою на любов’ю у серці.

Read more...

Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting