Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Вівторок, 19 червня 2012
У БУЧАЦЬКІЙ ЄПАРХІЇ СВОЄ ЄВРО-2012 – ХРИСТИЯНСЬКЕ Друк Email

Будь-яка цивілізація, крокуючи шляхом становлення та розвитку, завжди створювала самобутню, неповторну культуру, яка виділяла її з-поміж інших і саме цим забезпечувала постійний зв’язок між попередніми поколіннями й наступними. Яскравим прикладом такої культури в українській нації були і залишаються Свята Церква та непохитна віра у Всевишнього. Саме духовність і є тією рушійною силою, котра змінює світ на краще, вчить любити ближнього, пробачати образи, бути милосердним до інших та вимогливим до себе.

Нині наша держава переживає важкі часи. Наслідки економічної кризи є настільки вражаючими, що мимоволі замислюєшся, чи не криза духовна є найвагомішою причиною такого занепаду. Саме так, адже там, де є Бог (а Бог – це любов), занепад будь-чого неможливий.

Read more...

ЄДИНИЙ У СВІТІ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ДЛЯ ДЯКІВ-РЕГЕНТІВ ВІДЗНАЧИВ СВОЇ 20-І РОКОВИНИ Друк Email

 

У Чорткові 10 червня відбулися урочистості з нагоди 20-ліття Чортківської дяківсько-катехитичної академії імені священномученика Григорія Хомишина. Це єдиний у світі вищий навчальний заклад для дяків-регентів, проте тут освіту здобувають і майбутні катехити. До того ж, ЧДКА – один із небагатьох духовно-релігійних закладів, які почали функціонувати у час здобуття Україною належності і свободи Церкви.      

З приводу ювілею в Катедральному соборі верховних апостолів Петра і Павла відбувся урочистий постриг цьогорічних випускників академії: 14 з них були студентами денної форми навчання, троє – заочної. Отож випускники отримали свячення читця, співця і свіченосця. За словами ректора ЧДКА о. Дмитра Подоби, з них семеро осіб мають намір продовжувати навчання у семінарії. Тенденція закономірна, каже отець-ректор, адже кожного року половина випускників мріють стати священиками. Інші випускники служать у храмах як дяки, регенти, катехити або працюють вчителями християнської етики.

Read more...

ПЕДАГОГИ І ШКОЛЯРІ ХОРОСТКОВА ВШАНУВАЛИ ПАТРІАХА ЙОСИФА СЛІПОГО Друк Email

 У травні в ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 м. Хоросткова відбулася учнівська конференція «Слідами Христа», присвячена 120-ій річниці від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого. Крім старшокласників і вчителів, у заході взяв участь місцевий священик о. Петро Цвях.

Учні 9-В класу розповіли про довгий і повний страждань життєвий шлях духовного проповідника та громадського діяча Йосифа Сліпого, котрий був оборонцем правди, Церкви, свого народу.

Read more...

ШКІЛЬНА МОЛОДЬ БІЛЬШЕ ДІЗНАЄТЬСЯ ПРО СВЯТІ ТАЇНСТВА Друк Email

2012 р. Б. є Роком Святих Таїнств. Отож з цієї нагоди в єпархіях та екзархатах регулярно відбуваються різноманітні заходи. В осідку Бучацькій єпархії м. Чорткові 18-20 червня у Катедральному соборі Верховних апостолів Петра і Павла відбудеться дитячо-юнацький табір на тему: «Святі Таїнства в житті християнина». Протягом цих днів таборяни, віком від 13 до 16 років, матимуть можливість глибше пізнати науку Церкви і весело провести час з Господом.

Read more...

Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting