Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
П'ятниця, 30 жовтня 2009
Президент України та глави конфесій обговорили нагальні питання державно-конфесійного та суспільного характеру Друк Email

Президент України Віктор Ющенко провів зустріч з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яка відбулась 28 жовтня у Митрополичому будинку комплексу Софія Київська. Предстоятелі українських конфесій звернули увагу Глави держави на низку питань державно-конфесійного та суспільного характеру, для вирішення яких необхідно консолідувати зусилля влади та громадськості у найближчий час. Під час зустрічі йшла мова про необхідність більшого утвердження моральності у суспільстві та про подальший розвиток духовної та суспільно-важливої діяльності Церков і релігійних організацій. Про це повідомляє Інститут релігійної свободи, м.Київ.

Read more...

До духовенства та мирян Бучацької єпархії УГКЦ Друк Email

Ми маємо зараз в Україні надзвичайно критичну моральну ситуацію, особливо стосовно поваги до людського життя. Стали поширеними кримінальні та політичні вбивсва. Однак жертви убивць серед дорослого населення становлять мізерний відсоток у порівнянні з кількістю найбільш цинічних і жорстоких вбивств - вбивств невинних і беззахисних ненароджених дітей. Аборти, цей справжній голокост нашого часу, буквально заполонили Україну. Для порівняння: на 400 000 народжень в Україні припадає 1,5 мільйона абортів щорічно. Ця цифра приблизно дорівнює річній кількості абортів у СІЛА, однак населення там у п'ять разів більше, ніж в Україні. (Цифри вражаючі, однак принципового значення для морального засуду абортів вони не мають: навіть якщо в Україні проводили би лише один аборт на рік, то і тоді це було би злочином та існували би всі підстави для того, щоби захищати людське життя).

Нажаль, українська держава не забезпечує захисту найфундаментальнішого права на життя для всіх громадян без винятку і тому не може претендувати на те, щоби зватися правовою, бо найбільш беззахисні та невинні ненароджені громадяни є позбавлені правового захисту: згідно з чинним законодавством, в Україні дозволено аборт безперешкодно до 12-го тижня вагітності, та від 12-го до 28-го - "за соціальними та медичними показаннями" (гляди: Закон України про охорону здоров'я від 19.11.92, стаття 50), під які можна підтасувати будь-що.

Read more...

Панахида за вбитими внаслідок аборту дітьми Друк Email

Наприкінці минулого року на центральному майдані міста відбулася панахида за вбитими внаслідок аборту дітьми. За роки Незалежності в Україні кількість таких дітей досягла 30 мільйонів. Це у 365 разів більше, ніж у Польщі. На кожних двох народжених дітей семеро гинуть з вини батьків. Ці цифри не враховують кількість зачатих і вбитих дітей, внаслідок вживання чи застосування так званих протизаплідних засобів. Так, смертним гріхом є не тільки убивство ненародженої дитини, але також і контрацепція, стерилізація і штучне запліднення як, наприклад, запліднення в пробірці та інсемінація. Діти, зачаті в пробірці, дуже рідко виживають. Більшість з них убивають, а багатьох, таких маленьких і ще живих дітей, тримають замороженими в холодильниках. Не дозволено проводити такі процедури, як наприклад, ранній амніоцентез, мета якого вистежування й убивство хворих! Ніхто ще не став щасливим, убивши людину, але можна стати щасливим, постійно рятуючи життя хворого. Гріх ніколи не був і не буде вирішенням проблем. Гріх ніколи не приводив до щастя. Святіший Папа Пій XI сказав: "Кожне використання шлюбу, при якому за наміренням людини подружній акт позбавлений своєї природної здатності зачати життя, порушує Божий закон і ті, хто так чинить, опоганюють себе тяжким гріхом".

Read more...

Cтворено мирянський Рух «За життя» Друк Email

16 червня 2008 року у Бучацькій єпархії УГКЦ з благословення підтримки Апостольського Адміністратора о. Дмитра Григорака (ЧСВВ), створено  мирянський Рух «За життя».

Ще до його створення бажаючі стати  членами Руху чи якимось чином долучитися до його діяльності прослухали курс лекцій « Етика родинного життя. Християнський погляд». Лекції проводили викладачі і студенти інституту Родини та Подружнього життя УКУ.

Головною метою діяльності Руху «За життя» є захист права на життя від моменту зачаття і до природної смерті.

Read more...

Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting